nahravka vychodu slnka

JG
Jonáš Gruska
Fri, Jun 17, 2022 6:52 PM

Môj prastrýko Viliam Gruska ma pred smrťou požiadal nahrať spev
vtákov pri východe slnka na jeho drevenici na Veľkom Borovom pri
Chočských vrchoch. Tento rok sa mi to konečne podarilo. Nahrávka je
z 1. 5., začiatok nahrávky je cca 4:20 ráno (sotva začínalo
brieždenie). Prvú noc som začal nahrávať hodinu pred východom
slnka a to už bolo neskoro, vysvitlo, že treba cca hodinu a pol aby
som zachytil prvé spevavce.

https://archive.org/details/2022-05-01-vychod-slnka-velke-borove

Technicky sa jedná o mikrofóny Lewitt LCT 540 S s DIY protiveternými
poťahmi z Rycote kožušiny. Nahrávatko bolo Sound Devices MixPre-3
II. Do budúcna pristúpim k “full on” zeppelinom na každý
mikrofón, toto bolo nepostačujúce.

Mimochodom, chcel by som vás všetkých poprosiť — odporúčajte
tento list ďalším ľuďom, chcelo by to tu trochu osviežiť! :)
Zapísať sa môžu tu:
https://lists.zvukolom.org/list/terenne.lists.zvukolom.org

Pekný deň,
Jonáš

Môj prastrýko Viliam Gruska ma pred smrťou požiadal nahrať spev vtákov pri východe slnka na jeho drevenici na Veľkom Borovom pri Chočských vrchoch. Tento rok sa mi to konečne podarilo. Nahrávka je z 1. 5., začiatok nahrávky je cca 4:20 ráno (sotva začínalo brieždenie). Prvú noc som začal nahrávať hodinu pred východom slnka a to už bolo neskoro, vysvitlo, že treba cca hodinu a pol aby som zachytil prvé spevavce. https://archive.org/details/2022-05-01-vychod-slnka-velke-borove Technicky sa jedná o mikrofóny Lewitt LCT 540 S s DIY protiveternými poťahmi z Rycote kožušiny. Nahrávatko bolo Sound Devices MixPre-3 II. Do budúcna pristúpim k “full on” zeppelinom na každý mikrofón, toto bolo nepostačujúce. Mimochodom, chcel by som vás všetkých poprosiť — odporúčajte tento list ďalším ľuďom, chcelo by to tu trochu osviežiť! :) Zapísať sa môžu tu: https://lists.zvukolom.org/list/terenne.lists.zvukolom.org Pekný deň, Jonáš
TS
Tomas Senkyrik
Sat, Jun 25, 2022 11:47 AM

Ahoj Jonáši,
to zní moc pěkně a je to krásně splněné přání.

Letos jsem neměl bohužel moc příležití zpěvy svítání nahrávat, ale něco málo mám, tak brzy dám tady také zprávu.

Ať se všem daří,
ahoj
Tom


Od: Jonáš Gruska mrqwaxgo@gmail.com
Odesláno: pátek 17. června 2022 20:52
Komu: terenne@lists.zvukolom.org terenne@lists.zvukolom.org
Předmět: [Terenne nahravanie] nahravka vychodu slnka

Môj prastrýko Viliam Gruska ma pred smrťou požiadal nahrať spev vtákov pri východe slnka na jeho drevenici na Veľkom Borovom pri Chočských vrchoch. Tento rok sa mi to konečne podarilo. Nahrávka je z 1. 5., začiatok nahrávky je cca 4:20 ráno (sotva začínalo brieždenie). Prvú noc som začal nahrávať hodinu pred východom slnka a to už bolo neskoro, vysvitlo, že treba cca hodinu a pol aby som zachytil prvé spevavce.

https://archive.org/details/2022-05-01-vychod-slnka-velke-borove

Technicky sa jedná o mikrofóny Lewitt LCT 540 S s DIY protiveternými poťahmi z Rycote kožušiny. Nahrávatko bolo Sound Devices MixPre-3 II. Do budúcna pristúpim k “full on” zeppelinom na každý mikrofón, toto bolo nepostačujúce.

Mimochodom, chcel by som vás všetkých poprosiť — odporúčajte tento list ďalším ľuďom, chcelo by to tu trochu osviežiť! :)
Zapísať sa môžu tu: https://lists.zvukolom.org/list/terenne.lists.zvukolom.org

Pekný deň,
Jonáš

Ahoj Jonáši, to zní moc pěkně a je to krásně splněné přání. Letos jsem neměl bohužel moc příležití zpěvy svítání nahrávat, ale něco málo mám, tak brzy dám tady také zprávu. Ať se všem daří, ahoj Tom ________________________________ Od: Jonáš Gruska <mrqwaxgo@gmail.com> Odesláno: pátek 17. června 2022 20:52 Komu: terenne@lists.zvukolom.org <terenne@lists.zvukolom.org> Předmět: [Terenne nahravanie] nahravka vychodu slnka Môj prastrýko Viliam Gruska ma pred smrťou požiadal nahrať spev vtákov pri východe slnka na jeho drevenici na Veľkom Borovom pri Chočských vrchoch. Tento rok sa mi to konečne podarilo. Nahrávka je z 1. 5., začiatok nahrávky je cca 4:20 ráno (sotva začínalo brieždenie). Prvú noc som začal nahrávať hodinu pred východom slnka a to už bolo neskoro, vysvitlo, že treba cca hodinu a pol aby som zachytil prvé spevavce. https://archive.org/details/2022-05-01-vychod-slnka-velke-borove Technicky sa jedná o mikrofóny Lewitt LCT 540 S s DIY protiveternými poťahmi z Rycote kožušiny. Nahrávatko bolo Sound Devices MixPre-3 II. Do budúcna pristúpim k “full on” zeppelinom na každý mikrofón, toto bolo nepostačujúce. Mimochodom, chcel by som vás všetkých poprosiť — odporúčajte tento list ďalším ľuďom, chcelo by to tu trochu osviežiť! :) Zapísať sa môžu tu: https://lists.zvukolom.org/list/terenne.lists.zvukolom.org Pekný deň, Jonáš